Debut, který se zapsal do dějin! Přesně před 12 lety nastoupil Messi do prvního zápasu za A-tým Barcelony

1
2
3
4

4925


Dokážete si představit slavnou Barcelonu bez Lionela Messiho? To podle nás ani nejde. A jelikož je to dnes přesně 12 let od jeho debutu v seniorskému týmu Barcelony, připravili jsme si pro vás výběr čtyř nezapomenutelných debutů Messiho kariéry.

Nikdy jsem nechtěl do Juve, prohlásil Pavel Nedvěd

16. října 2004 – seniorský debut

3140120

34 400 diváků. Přesně tolik diváků bylo přítomných na zápase mezi Barcelonou a Espanyolem, tedy zápasem, kde si Messi odbyl svůj debut za seniorský tým.

Čtyři. To je počet členů rezervního týmu, kteří byli povoláni Frankem Rijkaardem do na zápas proti Espanyolu, protože čtyři hráči prvního týmu chyběli, kvůli zranění.

Lavička. Messi začal svůj první zápas na lavici náhradníků společně s Damiem, Rubénem (golman), Cristianem Hidalgem, Peñou, Iniestaou a Fernandem Navarrem.

9 minut. Přesně tolik potřebovala Barcelona na vstřelení vítězného gólu, o který se postarala barcelonská legenda Deco.

Číslo 30. To je číslo dresu, který měl na sobě Messi při své premiéře. Nakonec nastoupil na posledních 8 minut, když vystřídal jediného střelce utkání Deca.

17 let, 3 měsíce a 22 dní. Přesně tolik bylo Messimu při jeho debutu za A-tým Barcelony. Stal se tak druhým nejmladším hráčem, který kdy nastoupil za seniorský tým Barcelony. Rekord stále drží Paulino Alcántara ve věku 15 let, 4 měsíců a 18 dní.

7 a půl měsíce. To je doba, kterou si musel Messi počkat na svůj první gól za A-tým Barcelony. Stalo se to 1.5.2005 na domácím stadioně proti Albacete.

77 minut. To je čas, který Messi strávil na hřišti ve své první sezóně.

barcelona

 Messi lákal rekordy už jako teenager ->