Dani Alves opouští Juventus! Dočká se po létech shledání se starým dobrým přítelem?


20812


Na přestupovém poli začíná být opravdu pořádně živo. V posledních dnech jsou skloňována opravdu velká jména světového fotbalu. Naposled tomu tak bylo u brazilského Daniho Alvese.

Dani Alves odešel v minulé sezóně do Juventusu z Barcelony jako volný hráč. Mnozí fanoušci považovali tento přestup jako jeho poslední v kariéře. V Itálii se mu navíc nesmírně dařilo. Vždyť se Starou dámou vyhrál ligový titul a dostal se do finále Ligy mistrů.

Teď to však vypadá, že se Dani bude opět stěhovat. V posledních hodinách se dost nahlas hovoří o jeho přesunu do Manchesteru City. Ano, vidíte správně. Pep Guardiola má svého svěřence prakticky před podepsáním smlouvy. Alves, má v Juventusu sice ještě platnou roční smlouvu, ale dohrát kariéru pod starým, dobrým Pepkem je pro něj zřejmě lákavější.

City by měli Juventusu vyplatit 5 milionů liber. Pro Daniho je pak připravená smlouva na 2 roky. Jeho odchod z Juve také nepřímo potvrdil kolega z týmu Higuain. Ten se prořekl na Twitteru, kde se se svým spoluhráčem rozloučil. Příspěvek sice rychle smazal. Za pár hodin se však vyrojily zprávy o zájmu Manchesteru City. Teď už má být údajně vše připraveno a čeká se jen na podpis Daniho.

Pro 34letého obránce to tak bude další nová zkušenost. Premier League je určitě výzva.