Další přestup z Chelsea do Číny?! Hvězda Blues už je po zdravotní prohlídce!


11417


Celým evropským fotbalem zatřásl nedávný obrovský přestup brazilského záložníka Chelsea Oscara do Číny. Teprve 25letý záložník ale zřejmě strhl k cestě na dálný východ další hvězdu svého týmu. Do klubu Tianjin TEDA má namířeno další středopolař, a to John Obi Mikel.

KOPAČKY: Neymar bude hrát v luxusních kopačkách, které oslavují výhru Barcy nad Realem!

29letý Nigérijec obléká modrý dres už více než 10 let po 20milionovém příchodu z norského Lynu (dodnes norský přestupový rekord) a vzhledem k tomu, že je už od začátku sezony mimo soupisku trenéra Conteho, je jasné, že nastal čas na změnu.

Mikel has medical ahead of £140,000 a week move to Tianjin TEDA

Tou má být trochu překvapivě přestup do Číny. V Chelsea mu končí po sezoně kontrakt, a tak by neměl londýnský celek dostat za přestup ani libru. I přes zájem slavných jmen jako Valencia CF nebo Olympique Marseille se Mikel rozhodl pro variantu, která je dle jeho slov pro rodinu tou nejlepší.

Jeho plat v Tianjinu, který skončil v minulém ročníku Superleague na 11. místě, má být 160 000 eur týdně. Mezi jeho spoluhráči však nebudou nikterak velká jména.

Z hráčů se zkušenostmi v Evropě lze zmínit pouze další posilu klubu – Nemanju Gudelje, který přišel za 6 milionů eur z Ajaxu, někdejšího hráče Sportingu Lisabon Fredyho Montera, nebo Mbaye Diagneho, který byl kmenovým hráčem Juventusu, a posléze zkoušel štěstí v Újpešti.

https://youtu.be/0nFTuEqjvOY