CSKA otevírá luxusní staďák! Má mrakodrap a vypadá jako stavba ze sci-fi bijáku

1
2
3
4
5

25547


Z dálky vypadá jako futuristická stavba ze sci-fi bijáku a v jeho rohu stojí mrakodrap. Je luxusní, úplně nový. Moskevské CSKA otevírá nový stadion. A je to skutečný skvost.

Dost bylo azylu ve stařičkých Lužnikách nebo Chimki Areně. Vedení nejslavnějšího klubu v Rusku hlásí: “Vstupte, tohle je nový stadion CSKA!”

Moderní aréna přišla klubovou kasu na více než 200 milionů eur. A peníze jsou na ní skutečně znát: unikátní konstrukce a design, 30 tisíc sedaček, restaurace, VIP boxy, hotel, klubové muzeum, obří parkoviště…

Že to není nic výjimečného? Stadion má ještě něco, čím se nemůže pochlubit žádná jiná aréna světa: 142 metrů vysoký mrakodrap v jednom z rohů. Věž nabízí opravdu nádherný panoramatický výhled na Moskvu.

Architektonická lahůdka tvarem připomíná pohár UEFA, který CSKA získalo v roce 2005, když ve finále porazilo Sporting Lisabon.

Břišáky za 21 dní? S touhle výzvou to zvládneš

Stadion leží severozápadně od Moskvy nedaleko stánku městského rivala Dynama. Kromě fotbalových utkání v CSKA počítají s tím, že jej využijí i pro další sportovní akce. MS 2018 se ale na něm hrát nebude.

Zajímavé je, že stavební práce začaly už v roce 2007 a hotovo mělo být o tři roky později. Vyšlo to ale až teď. Hlavně kvůli právním a finančním problémům.

Další fotky stadionu najdeš na následujících stránkách