CR7? Kdepak, nejlepší jsou Messi, Pelé a Maradona, říká Mourinho


9103


Říká, co si myslí. A pro nekorektní poznámku nejde daleko. José Mourinho je zkrátka provokatér. Svým posledním vyjádřením nový manažer Manchesteru United naštval fanoušky Realu. Ano, jde o Ronalda.

Prostořekému Portugalci není nic svaté. S oblibou vypouští jedovaté slovní šrapnely na své protivníky nebo je rovnou zesměšňuje. Tentokrát se sice držel při zemi, jenže příznivci Realu i tak zuří. CR7 totiž nepovažuje za nejlepšího…

Portugalce zpovídal anglický Daily Express, který mu položil jednoduchou otázku: Kdo je nejlepší hráč na světě?

“Messi, Pelé a Maradona, to jsou pro mě tři nejlepší hráči historie,” reagoval Mourinho s tím, že obdivuje i nový přírůstek na Old Trafford Zlatana Ibrahimoviče.

Podle něj je Švéd výjimečný. “Ibra je jeden z nejlepších útočníků na světě, je to fotbalista, který dá do hry vždy sto procent,” chválil Zlatana.

A Ronaldo? Ani zmínka. Trojnásobný vítěz Zlatého míče není pro Mourinha mužem, který by zasloužil byť jen pochvalu. Ač ho vedl v Realu, kde mu pomohl vyhrát ligu, pohár i superpohár.

Vysvětlení je prosté. CR7 a Mourinho se nikdy neměli příliš v lásce. Respektovali se, ale to je vše. “Nemáme spolu žádný vztah. Určitě nás nepotkáte, jak spolu někde sedíme na kávě,” říkal Mourinho v minulosti.

José Mourinho je pořádný bouřlivák