Courtois je nejhorší brankář Premier League! Čísla mluví jasnou řečí


12165


Až osmá příčka v lize, za šest kol devět inkasovaných branek. Chelsea je v krizi. Stejně tak i gólman Thibaut Courtois. Jeho statistiky jsou katastrofální.

Už několik let se o něm mluví jako o jednom z nejlepších mužů mezi tyčemi. Jenže letošní výkony Belgičana hovoří o něčem jiném. “Courtois je nejhorší gólman Premier League,” píše ostrovní tisk s odkazem na jeho čísla.

Courtois odchytal šest utkání a inkasoval devětkrát. Jistě, to není žádná tragédie. I vzhledem k tomu, v jak mizerném rozpoložení je obrana Blues. Naposledy o tom přesvědčila na trávníku Arsenalu, kde Chelsea padla jasně 0:3.

Nicméně, detailnější pohled na jeho statistiku možná kouče Conteho přiměje udělat na postu gólmana změnu. Courtois má totiž vůbec nejhorší procentuální úspěšnost zákroků v Premier League.

24letý brankář v dosavadních ligových utkáních čelil pouze sedmnácti střelám, přičemž zneškodnil osm z nich. Řečí čísel: Belgičan pochytal jen 47 procent ran. Nikdo není v tomto ohledu na Ostrovech horší.

Temná minulost posily Chelsea Alonsa: Chlast, d*vky, BMW a smrt

Na Stamford Bridge možná dnes litují, že se zbavili Petra Čecha, který uvolnil místo právě pro Courtoise. “On vychytá dvanáct nebo patnáct bodů za sezonu,” říkal o Čechovi před časem veterán John Terry.

Podle výkonů Čecha to vypadá, že může mít pravdu. To v případě Belgičana se o něčem takovém dnes mluvit nedá. Ani náhodou.