City? To Barca je nejlepší, prohlásil Guardiola. Šejk mít radost nebude


7089


Přijít do nové práce a tvrdit, že minulý zaměstnavatel je ve všem lepší, to se prostě nedělá. Váš nadřízený se téměř jistě naštve. Brzy to možná zjistí i kouč Pep Guardiola.

Španělský stratég se ujal před sezonou Manchesteru City, se kterým má konečně uspět v Lize mistrů. Právě v ní se hned v základní skupině střetne anglický celek s Barcelonou, s níž Guardiola v minulosti válcoval Evropu.

A jak je patrné z jeho slov pro anglický tisk, Katalánci jsou pro něj stále tým číslo jedna. Nehledě na to, že rozjel misi na Ostrovech. “Nikdo není lepší než Barcelona,” prohlásil Španěl a celkem pravděpodobně mírně namíchl majitele City šejka Mansúra.

Messi, Suarez, Neymar. Ze zabijáckého tria Barcelony má největší strach. “Tři útočníci vepředu, to někdy může znamenat pro tým nevyváženost, ale oni jsou hodně pracovití směrem dozadu,” uvědomuje si Guardiola.

CR7 čte i lékařské knihy, aby byl fit, chválí Portugalce známý odborník na kolena

Výsledkem si není vůbec jistý. “Jsou prostě nejlepší ze všech. Pro nás to bude velká zkouška. Máme před sebou obrovskou výzvu a uvidíme, jak se s ním popereme,” podotkl bývalý kouč Bayernu, který má před Ligou mistrů vůbec respekt.

Za snadné totiž nepovažuje ani další souboje ve skupině C, kde na City čeká Celtic a Gladbach. “Monchengladbach mi dělá starosti. Nemůžeme se dopustit žádných chyb,” uzavřel manažer Citizens.