Cílená zrada, nebo vysvobození z nouze? Tévez prozradil, proč přestoupil z United k City


5655Ve fotbale je několik věcí, které se prostě nedělají. Třeba nezajedete do soupeřova brankáře držícího míč, nebo nepřestoupíte k úhlavnímu rivalovi. Něco takového porušil útočník Carlos Tévez, který v roce 2009 přesedlal z jednoho kraje města Manchester na ten druhý. Jeho cesta totiž vedla přes Manchester United do Manchesteru City.

 

Tévez v Manchesteru United zažil skvělá léta pod Sirem Alexem Fergusonem. S klubem získal dvakrát ligový primát a dokonce s ním vyhrál Ligu Mistrů. Poté však jeho fotbalové krůčky vedly k úhlavnímu rivalovi. Nyní Carlos Tévez promluvil a s odstupem času vysvětlil, proč tak učinil.

 

,, S Fergusonem to nemělo co dělat, měli jsme normální vztah. V United jsem strávil dva roky na hostování a on mi stále říkal, že mají v plánu si mě ponechat. Po finále v Římě jsem však stále neměl smlouvu na stole.”

 

Tévez poté hledal zaměstnavatele a City přispěchali s konkrétní nabídkou. V rozhovoru byl dotázán také na jeho vzpomínky na Cristiana Ronalda.

 

,, Je to úžasný a silný hráč. Za tou sílou je však hromada dřiny. Byl první kdo na tréninky přicházel a poslední kdo z nich odcházel. Lidé vidí hlavně jeho působení na hřišti, ovšem nevidí co vše dělá proto, aby byl nejlepší.”