Chceš hledat hráče pro Arsenal? Wenger nutně shání parťáka!


5363


Že přestupová politika Arsenalu nestojí za nic? Že být na místě manažera Wengera, tak z Gunners vytvoříš vítěznou mašinu? Máš šanci to dokázat! Arsenal nutně shání skauta.

Má to samozřejmě “drobný” háček. Uchazeč kromě znalosti fotbalu musí umět skvěle anglicky, mít dva roky zkušeností s programováním a ideálně bydlet v Seattlu.

Proč s programováním? Arsenal totiž vlastní americkou společnost StatDNA, která analyzuje sportovní statistiky a údaje hráčů. Na základě nich si pak dělá komplexní obrázek o případných posilách…

“Ideální kandidát bude zodpovědný za vizualizaci dat na našich webových stránkách. Kromě analytického myšlení požadujeme důraz na detail a vášeň pro fotbalová data,” stojí v inzerátu.

Gunners firmu koupili před dvěma lety za více než dva miliony liber na popud většinového vlastníka Arsenalu Stana Kroenkeho, který je velký fanoušek legendárního generálního baseballového manažera Billyho Beana.

Výsledek obrázku pro moneyball

Ten se před lety v MLB postaral o revoluci, když tým vytvořil jen z hráčů podle statistických analýz. A s podceňovaným Oakladem, který měl jeden z nejnižších rozpočtů v lize, dokázal vyhrát rekordní sérii zápasů. Později o něm vznik snímek Moneyball s Bradem Pittem v hlavní roli.

Wenger políčil na hráz s dětskou tváří. Supertalent z Německa bude stát balík

Wenger data StatDNA hojně využívá. Díky nim koupil například brazilského stopera Gabriela. “Gabriel má dobré statistiky. Jeho přihrávky jsou skvělé a dělá minimum chyb,” líčil v minulosti Francouz, proč si vybral právě oporu Villarrealu.