Bývalý záložník Realu či Interu bude hlavní tváří Los Angeles FC!


5761


Evropští hráči se často na závěr kariéry stěhují do USA nebo do Číny, kde dostávají skvělou možnost vydělat si spoustu peněz. Teď se ve stopách Beckhama, Pirla nebo Lamparda vydává další hvězda – Wesley Sneijder. Bývalý záložník Ajaxu, Realu nebo milánského Interu momentálně válčí v dresu Galatasaraye Istanbul, ale příští rok by mohl evropské trávníky opustit.


Oživí mladíci odkaz Nedvěda a spol.? Další reprezentant z EURA má na dosah skvělé angažmá…


Los Angeles si fotbaloví fanoušci spojí spíše s klubem Galaxy, v němž se dříve objevoval David Beckham. Od roku 2018 by tam ale měl působit i druhý klub, Los Angeles FC (se kterým byl spojován nedávno třeba Zlatan Ibrahimovič, jeho přestup je teď ale nejspíš pasé). Takže možná i proto si vyhlédl klub další hvězdu evropských trávníků, která v posledních letech trochu zapadla v turecké lize.

Wesley Sneijder, který vyhrál s Inter Milán Ligu mistrů a odehrál také 93 zápasů za reprezentaci, by byl pro tým skvělou mediální tváří. Má sice do léta 2018 kontrakt v Galatasarayi (kde zkušený hráč odehrál 124 zápasů a nastřílel 35 gólů), na druhou stranu Američané na přestupech nešetří. Na hráče by čekala dvouletá smlouva s výdělkem 3,5 milionů dolarů ročně, klub by pak dostal patřičnou kompenzaci.

Navíc by hráč mohl odkopat podzimní část sezóny ještě v Turecku a přestěhovat se až v zimní přestávce – americká nejvyšší soutěž začíná až v březnu 2018, o to jednodušší by mohl mít hráč vyjednávání. Navíc vzhledem k úrovni života v Turecku a v USA by si jistě polepšil. Tak se nechme překvapit, jak to se šikovným Nizozemcem dopadne.