‘Bylo to složité rozhodování,’ vysvětluje Witsel šokující upřednostnění Číny před Juventusem


15355


Podle mnohých to už byla hotová věc. Belgický záložník Axel Witsel, kterému měla po sezoně končit smlouva v Zenitu Petrohrad byl krůček od přestupu do Juventusu. Nakonec to ale dopadlo úplně jinak. 27letého odchovance Standardu Liége ulovil nováček čínské Superleague Tianjin Quanjian s Fabiem Cannavarem u kormidla.

Manchester United ho prodal jako nechtěného, teď se o něj perou nejlepší týmy Evropy

“Bylo to opravdu velmi složité rozhodování, protože na jednu stranu tu byl velkoklub a elitní evropský tým Juventus,” říká Witsel. A přesto, že na začátku listopadu prohlásil, že určitě přestoupí do Turína (buďto v lednu nebo po sezoně), se nakonec v nejbližších chvílích upíše Tianjinu.

“Jenže pak tady byla ohromná nabídka, jakou dostala má rodina. Proto jsem to prostě nemohl odmítnout,” přiznává Belgičan, který by měl každý měsíc dostávat 1,5 milionu eur. “Lidé z vedení Juve se ke mě každopádně chovali jako gentlemani, za což jsem jim maximálně vděčný.

Budu vždy držet palce Juventusu a věřím, že mohou vyhrát Ligu mistrů. Potom kdo ví. Možná se jednoho dne naše cesty zkříží,” uzavírá Witsel, který má za sebou už jeden podobný finančně výhodný přestup, když před 5 lety přišel do Zenitu z lisabonské Benficy za 40 milionů eur i přes silný zájem velkoklubů po celé Evropě.

Jeho přestup do klubu, kde mimochodem působí dlouholetá opora Šachtaru Doněck Jádson, bude, jak už bylo řečeno, dořešen v nejbližších hodinách. Přestupová částka (vzhledem ke končícímu kontraktu ne moc vysoká) ještě zveřejněna nebyla.