Přišli zadarmo, ale kvalitu mají! Aneb 8 volných hráčů, kteří budou tahouni svých týmů

1
2
3
4
5
6
7
8
9

9038


Děje se to každé léto. Hráči končí po sezoně smlouva, ale z určitého důvodu nemá buď on sám, nebo jeho zaměstnavatel zájem o její prodloužení. Agenti mívají v těchto případech hovory ve dne v noci od různých zájemců a i letos tímto způsobem měnily barvy top fotbalisté.

Nejprve se v krátkosti podívejme do historie. Když se řekne přestup zadarmo, určitě si velká většina z Vás ihned vybaví odchod Roberta Lewandowského z Dortmundu do Bayernu. V poslední době je nejvíce probírané 4 roky staré opuštění Manchesteru United Paulem Pogbou, který chce skvělého záložníka z Juventusu zpět. Ve hře je asi 120 milionů €, které mohou bianconeri na Francouzovi vydělat.

Obchodem s volnými hráči je známá Itálie. Ostatně za chvíli to poznáte. Střední záložníci Andrea Pirlo a Esteban Cambiasso opouštěli AC Milán resp. Real Madrid jako nechtění. No Pirlo pomohl Juventusu k několika scudettům a druhý jmenovaný tvůrce hry se stal legendou Interu Milán, odkud před dvěma lety odešel po vypršení smlouvy do Leicesteru, ze kterého zamířil pro změnu jako volný hráč do Olympiacosu Piraeus.

Pořadí hráčů v top 8 nejlepších volných přestupů je čistě náhodné. Který z nich má být první, a který osmý ukáže až nadcházející sezona.