‘Byl to trochu zvláštní přestup,’ reaguje šéf Borussie na Mchitarjana. Na jeho návrat ani nemyslí


8727


Když po své životní sezoně mířil Henrik Mchitarjan z Borussie Dortmund do Manchesteru United, fanoušci Red Devils slavili, v Dortmundu nejspíš trochu nechápali a zbytek fotbalového světa byl napjatý na Arméncův debut. No, moc nechybělo a čekali bychom stále. 

Od malého kloučka až po nejdražšího fotbalistu planety. Adidas vytvořil parádní video “Pogba”

Mchitarjan byl totiž celkem nečekaně trochu odsunut Mourinhem do ústraní. Sice dostal v každém zápase, do kterého mohl naskočit, šanci se alespoň na chvíli ukázat, ale na start v základní sestavě čekal až do 10. září, kdy si ale v derby proti Manchesteru City obnovil zranění z přáteláku proti naší reprezentaci a musel jít ze hry už po poločase. Léčení má zabrat měsíc, čili jeho návrat se očekává tento týden.

Vzhledem k tomu, že v prvních 4 zápasech odehrál v součtu jen zhruba hodinu a 45 minut, se nabízí otázka, jestli bude tolik vytěžovaný, jak si on sám představoval. K Mikimu tedy má co říct i generální ředitel BVB Hans-Joachim Watzke.

Němečtí novináři byli zvědaví na jeho názor na přestup Mchitarjana a především na to, jaká je šance, že by se do Borussie vrátil, jako v létě Mario Götze, u něhož to ale bylo překvapivější, než v případě eventuálního přestupu Arménce zpět do Dortmundu. Watzke na tenhle dotaz ale řekl stručné “Ne.”

“Každý rozumný hráč má vědět, kam přestupuje,” pokračuje. “Když hrajete v prostředí, kde vám vše vychází, jako tady v Dortmundu, je trochu zvláštní to všechno zahodit zrovna ve chvílí, kdy se konečně věci začnou, po dlouhém zvykání si, posunovat tím správným směrem.

Nyní se musíme vyrovnat se ztrátou dvou hráčů světových kvalit, jako Hummelse a Gündogana, a také právě Mchitarjana,” počítá ztráty Watzke.

“V případě Mchitarjana se jednalo čistě o rozhodnutí hráče. Raiola je inteligentní, ale také drsný. Má svůj spolehlivý model byznysu, což jsme ale věděli už ve chvíli, kdy jsme začali probírat Henrika. Víte, jak se s ním věci mají. Raiola jednal v rámci pravidel,” uzavřel generální ředitel vestfálského klubu.

27letý záložník vstřelil za Borussii v minulé sezoně 23 gólů a na dalších 32 nahrál. Jeho snovou sezonu podtrhl renomovaný server Whoscored.com, který jej jmenoval nejlepším hráčem Bundesligy za celý ročník. Na začátku července přestoupil Mchitarjan za 42 milionů eur do Manchesteru United, který je pro něj po Pjuniku Jerevean, Metalurgu a Šachtaru Doněck a Borussii pátým klubem v jeho kariéře.