‘Bude těžké jej jednou nahradit,’ řekla o Wengerovi bývalá hvězda Arsenalu


2011


V posledních letech bývá kouč Arsenalu Arséne Wenger často pod palbou kritiky. Neúspěchy na mezinárodní scéně a dlouhá doba bez zisku ligového titulu nemůže francouzský kouč napravit ani výhrami FA Cupu, a nyní se spekuluje o jeho možném konci v severním Londýně.

Rooney je připraven opustit United! píší britská média

Tohle ale razantně odmítá bývalý skvělý fotbalista, vítěz MS a opora Arsenalu v jeho nejslavnější sezoně 2003-04 Gilberto Silva. Brazilský defenzivní záložník strávil v Evropě 9 let a dvě třetiny z toho působil v dresu Gunners. Nyní působí jako technický manažer v jeho druhém působišti na starém kontinentu – v Panathinaikosu.

“Jako manažer mu musím pogratulovat za to, že dosáhl takového významného životního úspěchu, jakým trénování jednoho klubu 20 let jistě je.

gilberto silva

Díky tomu, že přinesl do Arsenalu nové nápady a pomohl mu získat skvělé hráče, neskutečně změnil klub. A skutečně to nebylo jednoduché,” říká borec, který ještě v mládežnických kategoriích seknul s fotbalem, aby uživil rodinu prací v továrně. O 4 roky později jej naštěstí kamarádi přemluvili k novému startu.

“Někdy samozřejmě chybu udělá, a když se tomu tak stane, spousta lidí vám neodpustí. V poslední době je Arséne hodně kritizován pro hru týmu a dlouhé čekání na trofeje. No, když se podíváte na celkovou práci, kterou pro Arsenal odvedl, je to úžasné.

Doufám, že si tohle uvědomují i fanoušci, protože ve chvíli, kdy opustí klub, nebude vůbec jednoduché jej nahradit. Příkladem toho je třeba Manchester United, kde je složité nahradit Alexe Fergusona,” přirovnává Gilberto možnou situaci v Arsenalu ke špatné formě Manchesteru United po odchodu jeho legendy.

Výsledek obrázku pro gilberto silva

“Pro Arsenal bude důležité se pomalu začít na odchod Wengera připravovat a hledat nového trenéra, který už bude trochu do věcí okolo klubu zasvěcen v průběhu roku. Nevím ale, jestli to bude už po této sezoně, kdy mu končí smlouva. Miluje fotbal, miluje hru i to, co dokázal,” uzavírá defenzivní záložník, který i přes zdravotní problémy odehrál 170 zápasů, v nichž vsítil 17 gólů.