Boj o Guardiolova miláčka mezi CITY a BARCELONOU! Na Bayern ale budou muset pořádně přitlačit


5652


Letní přestupové období sice vypukne až za zhruba 3,5 měsíce, ale už nyní začíná boj o horké zboží. To se týká tradičně velikánů jako Manchester City nebo Barcelona. Oba klubu by rády přivítaly ve svých řadách talentovaného německého fotbalistu, kterého do Bayernu přivedl Pep Guardiola. Člověk, jenž má spojení se všemi třemi stranami.

VIDEO: Dvojité nůžky? Pro hráče Botafoga žádný problém! U tohoto gólu zažijete skutečný fotbalový orgasmus

Tím tolik chtěným hráčem je 22letý střední záložník Joshua Kimmich. Odchovanec Stuttgartu, který má ale za sebou i dvouletou štaci v Lipsku, kde nakoukl v 17 letech do profesionálního fotbalu. Tam si zahrál za nejvíce nenáviděný klub u našich západních sousedů ve 3. i 2. lize.

Joshua Kimmich is wanted by Barcelona and Manchester City in summer

Po návratu z hostování se Kimmich hned upsal Bayernu, když jeho mateřský klub inkasoval 9 milionů eur. Jeho hodnota je nyní už ale téměř trojnásobná. Experti rodáka z Rottweilu chválí především pro jeho kvalitní práci s míčem, skvělé přihrávky po zemi i vzduchem a rozvážnost, která pro hráče jeho věku rozhodně není typickou vlastností.

Někteří v něm zároveň vidí nástupce Philippa Lahma. A to platí i pro oba výše zmíněné lovce. Kimmich před týdnem vyjádřil úctu Barceloně po senzačním postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů, na druhou stranu se Pep Guardiola netají tím, že by se s mladíkem rád setkal ve stejném klubu.

Jedna věc je už teď jistá. Vydělat na přestupu bude chtít i Bayern – a to rozhodně víc, než mnou zmíněných zhruba 27 milionů eur. Kimmichova smlouva v Bavorsku platí až do poloviny roku 2020.