Bitva o supertalent začíná! Po Martinsovi touží Barca, Real, Chelsea, City i United


5483


Vypiplali Cristiana Ronalda nebo Naniho. Teď to vypadá, že v lisabonském Sportingu vychovali další budoucí superstar. Jmenuje se Gelson Martins a chce ho půlka Evropy.

Že jste o něm neslyšeli? Jedná se 21 letý klenot portugalského fotbalu, ebenový klučina řádí na křídle klubu z hlavního města, má na svém kontě i dva starty za nároďák a je součástí výběru, který v kvalifikaci bojuje o vstupenku na světový šampionát.

GALERIE: Samir Nasri prodává svůj luxusní palác. Za 200 mega dostanete 7 ložnic i noční klub

“Může nastoupit na křídle a případně i v útoku. Dobrou práci odvede i na kraji obrany, když je třeba. V Portugalsku není žádný podobný typ hráče,” chválil mladíka s kapverdskými kořeny kouč Sportingu Jorge Jesus.

Jeho talent samozřejmě neunikl předním evropským celkům. Zájem jich má většina. “Barcelona, Chelsea, Manchester City, Manchester United nebo Real Madrid,” hlásí anglický tisk s tím, že do boje o mladíka teď vstoupil i Inter Milán.

FOTO: Moderní stadion jen ze dřeva? Ano, jde to! Unikát postaví v Anglii

V případě jeho odchodu bude mít pokladník lisabonského velkoklubu jistě radost. Mělo by jít o jeden z největších transferů vůbec. Spekuluje se o částce 60 milionů liber, necelé dvě miliardy korun.