Bitva o nového Messiho! Vyhraje Wenger, nebo Conte?


12503


Říká vám něco jméno Naza Bazan Vera? Pokud ne, tak si ho dobře zapamatujte. Jeho vzor je Maradona, ale v Argentině zázračného teenagera přirovnávají k Messimu. A zanedlouho bude své kvality zřejmě dokazovat v Premier League.

Sedmnáctiletého střelce vypiplal argentinský Vélez Sarsfield. Do prvního týmu ještě nenakoukl, ale o jeho schopnostech se mluví po celé zemi…

Má obrovské zrychlení, umí pravou i levou, je silný v souboji jeden na jednoho. V juniorce je k nezastavení. “Je to obrovský talent, ale nechceme nic uspěchat, jeho čas v seniorském mužstvu teprve přijde,” vykládal na konci minulé sezony kouč Vélezu Christian Bassedas.

Arsenal and Chelsea battling to sign South American attacker with EU passport

Na jeho slova asi nedojde. O supermladíka usilují manažer Arsenalu Arséne Wenger a boss konkurenční Chelsea Antonio Conte. Ve hře je prý i Villarreal, kde by talentovaný střelec neměl problém s jazykovou bariérou.

V Argentině je už dávno příjmení Bazan Vera pojem. Ne, mladíček Vélezu se o to ještě výrazně nezasloužil. To jeho strýc Daniel platil za obávaného šutéra, který v lize nasázel více než 300 branek (viz video). A Naza může být podle všeho ještě lepší.

“Podle skautů může být okamžitým přínosem a napodobit svého krajana Paula Dybalu,” píše anglický tisk s odkazem na snajpra Juventusu, který se do Evropy vydal v osmnácti letech.

Kolik bude případný transfer stát, není známo. Velkou výhodu má Bazan Vera v tom, že nebude při přesunu do Premier League potřebovat pracovní povolení. Má totiž evropský pas.