Bayern si už piplá náhradu za Neuera! Školák Früchtl je dvoumetrové “zvíře”


27006


Manuel Neuer. Ikona Bayernu, zřejmě nejlepší brankář současnosti. Co se stane, až skončí? Možná vůbec nic. Bavoři si už poctivě piplají náhradu. Seznamte se s Christianem Früchtlem, supertalentovaným mladíkem z Mnichova.

Přes 190 centimetrů, slušná muskulatura, boty číslo 50. A obrovské ruce. Kdepak Neuer, tohle je popis právě Früchtla, teprve šestnáctiletého teenagera!

“Jeho fyzické proporce jsou šílené,” komentoval figuru mladého gólmana dnes už bývalý sportovní ředitel Bayernu Matthias Sammer. “Ale samozřejmě je těžké říct, kam to dotáhne,” ví Sammer.

Zatím to vypadá, že daleko. Chvála jde na mladíka ze všech stran. V juniorce Bayernu podává skvělé výkony. Co je ale nejdůležitější: učí se od nejlepšího!

Früchtl už od loňského roku pravidelně trénuje s áčkem. Rady mu dávali nejen náhradníci Sven Ulreich a Tom Starke, ale i samotný Neuer. Díky hernímu progresu s týmem loni cestoval i na soustředění do Kataru. “Je to hodný kluk, který má talent,” chválil ho pětatřicetiletý veterán Starke.

Že se s ním do budoucna v Bayernu skutečně počítá, dokládá i rozhodnutí nového kouče Carla Ancelotti. I on v něm vidí obrovský potenciál, a proto ho neváhal vzít na předsezonní turné do Spojených států. “Früchtl se zúčastní nadcházejícího turné v USA,” potvrzují oficiální stránky Bayernu.

Nadějný gólman pochází z bavorského městečka Bischofsmais, s fotbalem pak začínal v nedalekém Deggendorfu. Právě odtud si ho v roce 2014 vytáhl Bayern, když naprosto okouzlil skauty Bavorů. “Je to zvláštní, vůbec nechápeme, kde se v něm takový talent vzal. Nikdo z rodiny fotbal nehraje a nehrál,” komentovali v minulosti rodiče mladíka jeho přestup do Bayernu.

Kdo ví, pokud trenéra Ancelotti za mořem zaujme, možná si Früchtl letos zachytá i skutečný soutěžní zápas. Nakročeno k tomu rozhodně má…