Baroš se chtěl vrátit do Baníku, ale Petržela řekl “NE”! Co mu vadilo?


5829


Příběh “Návrat Milana do Baníku Ostrava” má novou kapitolu. Tentokrát je s Barošem ústřední postavou trenér Petržela.

Sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo přiznal, že byl s Barošem skoro 2 měsíce v kontaktu. O Baroše stál. Jediný problém bylo Barošovo bydlení. Žije totiž s rodinou v Praze a do Ostravy se už vracet nechce.

Tento problém měl vyřešit Barošům individuální trénink, popřípadě by se přidal k tréninku některého z pražských týmů. Do Ostravy by dojížděl pouze na předzápasové tréninky.

Proti tomu se ale ostře postavil trenér Baníku Vlastimil Petržela.

“Pokud vím, Milan se do Ostravy nastěhovat nechce a úlevy já nedovolím. Nebude s námi trénovat Milan, za chvíli nebude chtít trénovat třeba Mičola a my jsme profesionální klub. Tohle prostě nejde,” vysvětlil svůj postoj trenér.

Nic na tom nemění ani fakt, že je Baroš legendou Baníku.

“Já mám s těmito legendami své zkušenosti. Fanoušci je mají rádi. Ale já potřebuju hráče, který mi pomůže. Fanoušci ho budou plácat po ramenou, my prohrajeme zápas a oni budou řvát na mě. Ne na něj. Ano, Milana Baroše v plné síle, kdo by ho nechtěl? Ale on už má taky své odkopáno. A podívejte se na jarní část sezony. Odehrál zápas proti nám a pak už jsem ho v základní sestavě neviděl,” uzavřel nekompromisně Petržela.

Poslouchá se to těžko, ale něco na tom bude.