Barcelona potvrdila příchod francouzského reprezentanta!


5084


Obranné řady Barcelony posílí další Francouz. Vedle Jeremyho Mathieua si za Katalánský celek zahraje i mladá hvězda Olympique Lyon a člen francouzského kádru na EURU Samuel Umtiti.

Za 22letého stopera s kamerunským i francouzským pasem inkasovalo vedení OL 25 milionů €. Přestup už potvrdila vedení obou stran, ještě však Barceloně zbývá dohodnout podmínky smlouvy s hráčem, který se ale ještě potřebuje soustředit na EURO. Kvůli karetnímu trestu Ramiho totiž může nová posila Barcy naskočit do nedělního čtvrtfinále s Islandem jako člen základní jedenáctky.

Rodák z hlavního města Kamerunu, Yaoundé, je odchovancem akademie Olympique Lyon. Za Les Gones debutoval jen pár týdnů po svých osmnáctých narozeninách a během 4,5 roku odehrál za tradiční francouzský klub přes 130 zápasů, ve kterých zaznamenal 3 branky.

Uplynulá sezona se ale pro Umtitiho neobešla bez problémů. Na podzim kvůli zranění stehenního svalu nemohl zasáhnout do osmi ligových utkání, a nestihl také klíčové zápasy ve skupině Ligy mistrů, ve které jeho Lyon skončil ostudně poslední.

Kromě těchto zápasů ale Samuel odehrál celý zbytek sezony v základu a patřil mezi nejlepší hráče týmu, který se po špatném začátku zbrchal, a poté co z posledních jedenácti utkání prohráli Les Gones jen jednou, skončili na pěkném 2. místě v tabulce.

Samuel Umtiti sice trochu postrádá na výšce, ale plně ji vynahrazuje kvalitním driblinkem a rychlým pohybem s míčem. Je kvalitní i v soubojích jeden na jednoho. Přesně v tomhle ho Barcelona v důležitých zápasech může využít. Právě na Umtitim totiž mohou zakládat poté, co skončí Piqué s Mascheranem.