Barcelona odmítla 50 milionů eur za Turana. ‘Jsem dlouhodobý projekt,’ říká Turek

1
2

8462


Když po čtyřech povedených letech v Atléticu Madrid Arda Turan přestupoval vloni do Barcelony, musel snést půlroku pouhého trénování, které bylo zapříčiněno zákazem přestupů pro Barcu. Nyní vycházejí na povrch informace o tom, že právě po loňském podzimu mohl katalánský celek opustit.

Špatná zpráva pro Chelsea! Hazard má na klub jednu podmínku, kvůli které by odešel na konci sezóny

Turan odehrál první zápas za Barcelonu 9. ledna letošního roku, když se asistencí podílel na výhře nad Granadou. Během druhé poloviny minulé sezony střídal starty od začátku s těmi z lavičky.

V dresu svého nového týmu okusil i Ligu mistrů, když naskočil do odvety osmifinále s Arsenalem i do obou čtvrtfinálových utkání proti jeho bývalému zaměstnavateli Atléticu.

Jako tahoun své reprezentace odjel i na EURO do Francie, kde ale tvrdě narazil. Po špatných výkonech jej fanoušci v zápasech s Chorvatskem a Španělskem vybučeli a od závěrečného utkání s Českem si nekopl.

“Odmítám, že bych hrál za Turecko pod své možnosti. Mé výkony v reprezentaci byly vždy lepší než ty v klubu. Miluji Turecko,” nechápal vynechání sebe samotného trenérem Terimem při nominaci na kvalifikační zápasy.

Výsledek obrázku pro arda turan monchengladbach

“Není to ale zaviněno údajným sporem o bonusech. Za svou kariéru už jsem si vydělal tolik peněz, že se nemusím starat o nějaké bonusy. Bylo to čistě rozhodnutí trenéra,” smetá Arda ze stolu spekulace o sporech s koučem a asociací, které měly následovat po EURU.

Na druhou stranu se ale Turanova slova dají snadno vyvrátit. V lize se Ardovi daří. Na kontě má už 2 góly a 3 asistence a jednu branku přidal i ve špatně se vyvíjejícím utkání Champions League proti Mönchengladbachu.

Nic z toho už ovšem nemuselo být. V zimě totiž přišla Barceloně velká nabídka, která se neodmítá. Vedení katalánského celku ale věří své nové akvizici natolik, že zájemci řekli ne. O který klub se jedná? Pokračujte na další stránku.