Atlético se přestěhuje do luxusního chrámu! I Real bude závidět

1
2
3
4
5
6

26115


Nic netrvá věčně. Brzy se o tom přesvědčí i fanoušci Atlética Madrid. Důvod? Definitivní sbohem dají místu, které nadevše milují – stadionu Vicente Calderóna. Koke a spol. se přestěhují.

Vše probíhá, jak má. Velký okamžik se blíží. Atlético za několik příštích měsíců otevře úplně nový stánek. Pro fanoušky to znamená jediné: od sezony 2017/2018 budou sledovat své miláčky v luxusní a komfortní aréně.

Nový stadion, který klubovou kasu vyjde asi na 250 milionů eur, pojme 74 tisíc diváků. Kapacitou tak stařičký Vicente Calderón předčí o 20 tisíc sedaček. “Pro náš klub půjde o historický okamžik,” těší se na otevření arény prezident Atlética Enrique Cerezo.

Samozřejmostí budou restaurace, klubové muzeum, VIP boxy, které mají být vůbec nejmodernější na světě, nebo velké parkovací plochy poblíž stadionu.

Stadion roste v severovýchodní části Madridu, což může být pro některé fandy trochu problém. Od současného stánku je vzdálený vzdušnou čarou jedenáct kilometrů.

Zajímavé je, že se nejedná o výstavbu arény na zelené louce. Atlético totiž přestavuje stadion, který měl sloužit pro potřeby letní olympiády. Jenže kandidatura Madridu na pořádní LOH byla zbytečná, letos se konají hry v Riu, za čtyři roky pak v Tokiu.

Real v barvách Barcy? Může být. O podobě dresů rozhodnou jen fanoušci

Projekt má pod palcem světoznámé španělské architektonické studio Antonia Cruze a Antonia Ortize, které navrhlo třeba olympijský stadion v Seville. Aréna Atlética je tak v dobrých rukou.

Další fotky stadionu najdeš na následujících stránkách