Arsenal potvrdil svůj první letní přestup! Jako volný hráč přichází nadějný obránce z Bundesligy


7015


Londýnský Arsenal provedl svůj první letní přestup již v půlce dubna. Gunners získali velmi zajímavého a talentovaného fotbalistu poté, co odmítl prodloužit smlouvu v německém Schalke 04. Je jím 23letý bosenský levý bek Sead Kolašinac.

Krok zoufalého klubu?!? Svým hvězdám nabízí pohádkové platy!

Rodák z Karlsruhe působí v A-týmu Königsblauen už 5 let, a když mu po letošní sezoně měla skončit smlouva, rozhodl se vyzkoušet nové angažmá. Svou roli určitě hrál i fakt, že Schalke momentálně patří v lize až 10. pozice a tradiční účasti v Champions League jsou ty tam.

FC Schalke 04 v SV Darmstadt 98 - Bundesliga

Vedení klubu přesto počítalo s tím, že se mu nakonec smlouvu s Kolašinacem podaří prodloužit. Odmítlo proto v lednu 8 milionů eur, které nabízel údajně Manchester City i Chelsea. Jenže bosenský reprezentant se rozhodl tak, jak se rozhodl a S04 opustí, aniž by za něj klub inkasoval jakékoliv finanční odškodné.

Samotný Kolašinac zažívá zatím nejproduktivnější sezonu v profesionální kariéře. Na kontě má zatím tři góly a sedm asistencí, což je ovšem dáno tím, že větší část ročníku nastupuje tento univerzál dokonce jako levý záložník. Klíčovou roli pro jeho přestup do Arsenalu hrál i fakt, že je řazen mezi desítku nejlepších fotbalistů v letošní bundesligové sezoně.