Analýza semifinálových týmů EURA! Nenáviděné Portugalsko

1
2

2611


Jelikož se nám právě probíhající EURO blíží do semifinále, kde se střetnou 4 nejlepší čtyři kluby, rozhodli jsme se, že si pro vás připravíme analýzu jednotlivých semifinalistů.

portugalsko

A prvním týmem je právě tolik nenáviděné Portugalsko v čele se slavným Cristianem Ronaldem, jenž zatím stojí ve stínu svého velkého jména. Ale pojďme na to postupně..

Silná stránka:

Pochopitelně Cristiano Ronaldo… Slavný CR7 je jeden z nejlepších hráčů světa a proto se čeká, že on bude největší palebnou silou Portugalska. Jenže dobře se uvedl i mladíček Sanches, jenž si proti Polsku nepřipsal pouze famózní výkon, ale i gól, kterým srovnal na 1-1. Ještě musíme ocenit, že portugalský tým je opravdu dobrým mixem ostřílených hráčů a mladíků, kteří teprve nedávno nahlédli do seniorského fotbalu.

Slabá stránka:

Zakončení. To je na tomto turnaji jejich největší slabinou. Portugalci ještě ani jednou nevyhráli v normální hrací době a to mnoho fanoušků odsuzuje. Přeci jen nevyhrát v hrací době a dostat se do semifinále? Divné, ale jde to. A kdo je podle nás největším zklamáním? Rozhodně João Moutinho, od něhož jsme toho čekali mnohem více. Ovšem je pravda, že se tento zkušený středopolař na jaře potýkal s mnoha zraněními a může být vůbec rád, že na EURO odcestoval.

Prozatímní průběh:

Portugalsko je zatím nejvíce nenáviděným celkem ne EURU! Podle mnoha fanoušků nebyli hodni ani postupu ze skupiny. Po remíze s Islandem Ronaldo prohlásil, že Islanďané slavili, jako kdyby vyhráli celé EURO. Jenže je pravdou, že portugalská družina předvádí opravdu chabé výkony, na které se opravdu těžko dívá.