Alves, penaltový superman. Brazilec má úspěšnost téměř 50 procent!


3138


Penalta, to je vlastně jistý gól. I když… Pokud stojí v brance tenhle chlapík, jsou šance střelce jako v ruletě, když sázíte na barvu. Tedy “pade na pade”. Gólman Valencie Diego Alves se chlubí unikátní statistikou. “Je to penaltový mág,” hlásí novinové titulky ve Španělsku.

V sobotu na trávníku nováčka Leganes opět čaroval. Netopýři slavili výhru 2:1. Jen a jen díky němu. V 62. minutě totiž vyzrál na domácího záložníka Szymanowsiko, kterému zneškodnil střelu z puntíku.

A co má být? 31letý Brazilec chytil už svou sedmnáctou penaltu ve španělské lize. Tohle se ještě nikomu v historii soutěže nepovedlo. “Možná je to náhoda, sám nevím, jak si to vysvětlit. Jasně, trénuju je, ale že bych se na penalty nějak speciálně zaměřoval, tak to ne,” říkal v minulosti skromně Alves.

Zarážející je nejen počet lapených penalt, ale hlavně jeho procentuální úspěšnost zákroků. Brankář Valencie čelil podle OptaJoe 35 střelám, což znamená, že ve 49 procentech případů nedostal gól. “Opět předvedl své působivé reflexy a hbitost,” chválí gólmana stránky Valencie.

Manchester United je nejlínější tým Premier League! Čísla mluví jasně

Alves sedmnácti chycenými penaltami překonal barcelonskou legendu Andoniho Zubizarretu. Ten ale potřeboval mnohem více pokusů a především: úspěšností zákroků se Alvesovi zdaleka nepřibližuje. To ale nikdo. Brazilec je výjimečný.

TOP 5 nejlepších penaltových mágů La Ligy
Alves (35 penalt, 17 chycených, úspěšnost zákroků 48,6 %)
Zubizarreta (103, 16, 15,53 %)
Buyo (70, 15, 21,43 %)
Esnaola (68, 14, 20,59 %)
Canizares (57, 13, 22,81 %)