Adidas vytunil nejlehčí kopačky světa! Bílé krásky váží méně než iPhone 6

1
2
3
4
5
6
7

54610


Čím lehčí, tím lepší. Uvažujete takhle při nákupu kopaček? Máme pro vás skvělou zprávu: Adidas vytunil vůbec nejlehčí kopačky světa.

Jsou lehké. Tak moc, že když je nazujete, tak můžete mít pocit, že kromě ponožky nemáte na noze vůbec nic. Seznamte se s Adidas Adizero 16 99G. Váží necelých deset deka, méně než iPhone 6!

Novinka Adidasu je upravenou verzí loňského hitu Adidas 99G, liší se barevným provedením, několika designovými vychytávkami, ale i některými moderními prvky.

Kopačky bílo-oranžové barvy se chlubí tenkým textilním svrškem z polyesteru, podrážku z polyamidu a patou z materiálu, který imituje kov. “Jsou ještě pohodlnější, než byla předešlá verze. Zároveň ale hráči poskytují větší stabilitu,” vysvětloval Antonio Di Benedetto, který je v Adidasu zodpovědný za inovace.

Vývoj kopaček zabral německému výrobci několik let. Designéři a vývojáři nemohli dlouho najít správný materiál, který by váhu kopaček “stlačil” pod 100 gramů. “Věděli jsme, že nemůžeme použít klasickou syntetickou kůži. Naštěstí jsme zkombinovali vhodné materiály,” dodal Di Benedetto.

Že máte zájem? Tak to byste si měli pospíšit. Kopačky zatím nepůjdou do sériové výroby. Stejně jako v minulém roce jde o limitovanou edici, která čítá pouhých 299 párů. A navíc jen ve velikosti osm a půl.

Cena je překvapivě příznivá. Ač jde o unikátní kopny, u vybraných prodejců se dají koupit za zhruba 300 eur.

Další obrázky kopaček najdeš na následujících stránkách…