5 hráčů z Premier League co vyhráli titul jako teenageři! Mezi nimi legendy


2819 
Anglická nejvyšší fotbalová soutěž je jednou z těch TOP co může fotbalista vyhrát. Těmto hráčům se to podařilo ještě v době, kdy jim začínaly růst chlupy na místech, kde předtím nerostly.

 

Dokázat vyhrát Premier League ještě jako teenager se nepodaří jen tak někomu. Všech pět hráčů patří či patřilo mezi to nejlepší, co běhalo na trávnících.

 

5- Ryan Giggs – Manchester United 1992/93

Legenda Rudých Ďáblů Ryan Giggs sotva začala běhat po Old Trafford už slavila úspěch. V sezóně 92/93 nastoupil k celkem 41 zápasům a byl jasnou volbou na levé křídlo sestavy United. Sir Alex Ferguson věděl čeho je Giggs schopný.

 

4- Nicolas Anelka – Arsenal 1997/98

První sezónu si Anelka v Arsenalu moc nečuchnul. Další rok byl však pro Francouzského útočníka úspěšný. V pouhých 17 letech dostal od Wengera prostor a ukázal se parádně. V šestnácti zápasech nasázel šest gólů.

 

3- Gael Clichy – Arsenal 2003/04

Další povedený tah od Wengera, který sázel na mládí. V sezóně 03/04 se Arsenalu zranil Ashley Cole a Wenger věděl, kam sáhnout. Clichy dostal ve svých osmnácti letech příležitost. Nastoupil ke dvanácti zápasům a s týmem slavil titul.

 

2- Rafael – Manchester United 2008/09

Další mladíček z řad Manchesteru United. Zraněný Gary Neville a Wes Brown dali příležitost k tomu, aby se v sestavě ukázal mladíček Rafael. V sezóně 08/09 zasáhl do šestnácti ligových zápasů. Byl dokonce nominován na cenu pro nejlepšího mladého hráče roku.

 

1- Daniel Sturridge – Chelsea 2009/10

Sturridge měl opravdu skvělé začátky. Když mu táhlo na devatenáct, dostal prostor v Chelsea a příležitost ukázat se využil. Zahrál si ve dvaceti utkáních a vsítil pět branek. Stal se také nejlepším střelcem za Chelsea v FA Cupu. Chelsea slavila titul, když měla náskok jediného bodu před United.

 


 

 

____________________________________________________________

Tagy: fotbal, fotbal live, fotbalová videa, Ryan Giggs, Daniel Sturridge, Premier League