5 důvodů, proč bude letos Chelsea slavit titul

1
2
3
4
5

3941


V loňské sezóně skončila Chelsea až desátá, a byl to velký propadák. Tak velký, že málokdo věřil, že se klub dokáže rychle vzpamatovat a další sezónu se vrátit na příčky, na které právem patří. A přece se to podařilo. Aktuálně je Chelsea na prvním místě tabulky Premier League s desetibodovým náskokem na druhý Tottenham. To je náskok, který by ve druhé polovině sezóny již neměla prohospodařit. Jaké jsou ale hlavní důvody, proč se klubu podařilo po loňské ztracené sezóně vrátit až na nejvyšší vrchol?

Pavel Nedvěd vs. Luis Enrique. Která z těchto legend uloví největší talent současnosti?

1. Menší zápasové vytížení

Pro Chelsea bylo jistě velmi bolestné, že se letos neprobojovala do žádného z evropských pohárů. Desáté místo k tomu bylo příliš hluboko. Jednu výhodu to však pro tým ze Stamford Bridge přeci jen mělo. V Lize mistrů válčil Arsenal, Manchester City i Tottenham. Manchester United zase startoval v Evropské lize. A ač se to nezdá, dlouhé přesuny, v součtu s FA Cupem klidně i tři zápasy týdně, to všechno se na mužstvu podepíše.

Nejen s ohledem na únavu, ale i na zranění. Je větší riziko, že se některému z hráčů něco stane, menší prostor na doléčení, větší tlak. V tomto ohledu Chelsea určitě prospělo, že se mohla soustředit výhradně na nejvyšší domácí soutěž a na domácí pohár. V obou těchto soutěžích si vede znamenitě.