5 českých borců, kteří mohli obouvat kopačky na Santiago Bernabeu, ovšem osud byl proti


7434


5, Martin Fenin 

Fenin je pravým příkladem toho, jak si lze vlastní nerozvážností zničit velmi slibnou kariéru. Martin zářil na světovém šampionátu U-19 v Kanadě a nabídky na něj se jen hrnuli. “Ano, můžu potvrdit, že situaci kolem mého klienta sleduje Real Madrid,” prohlásil v roce 2007 Feninův agent Pavel Zíka. Jenže Martina nakonec odešel z Teplic do Frankfurtu, kde jeho kariéra nabrala nečekaný obrat. Jeho kariéra se začala bortit jako domeček z karet aneb kam přišel, tam to kazil. Nyní působí v Chemnitzer FC, jenž působí ve 3. německé lize…

 

4, Martin Zeman

Martin přestoupil do Sparty z Tábora ještě jako teenager. V 18 letech poprvé nastoupil v základu Sparty proti Bohemce a okamžitě skóroval. Stejná situace se stala i ve druhém utkání a brzy se z něj stala hvězda Rudých. A v té době si ho všiml španělský gigant, který ho chtěl přivést do svého B-týmu. Jenže jeho forma byla najednou pryč… Z Prahy přestoupil do Rakouska, poté zpět do Plzně, následně prošel ještě Senicí, Příbramí a nyní působí ve švýcarském Sionu, kde nastoupil do 7 zápasů, ovšem gól si zatím nepřipsal.

 

3, Tomáš Necid

Na začátku své kariéry byl Tomáš považován za jeden z největších talentů v Evropě. Dokonce když v roce 2009 přestupoval do ruského CSKA Moskva, měl se o jeho služby zajímat sám Florentino Pérez. “O zájmu Realu o mého klienta vím, skauti Realu Madrid jej sledovali na Mistrovství Evropy do devatenácti let,” svěřil se v roce 2009 Necidův agent David Nehoda. Jenže Necidova kariéra se potápěla jako Titanic. Za 7 let prošel čtyřmi kluby (PAOK FC, Slavia Praha, PEC Zwolle, Bursaspor) a nyní působí v tureckém Bursasporu, kde nastoupil do 14 zápasů a připsal si 8 přesných zásahů.

 

2, Petr Čech

Když přišel do Chelsea v roce 2014 belgický golman Thibaut Courois, dostal Petr jasně najevo, kdo bude jasnou jedničkou. Jenže Petr ještě není fotbalový senior a chtěl si ještě zachytat a tak tuto situaci začal řešit. Dokonce i Real Madrid měl o něj zájem, tedy konkrétně Carlo Ancelotti, který Čecha vedl v Chelsea a tedy věděl, jak dobrý je Petr golman. “S Realem jsme v kontaktu a informovali jsme je, že v březnu vyhodnotíme celou situaci a Petr se rozhodne kam nakonec přestoupí.” Jenže Real nakonec brankáře nepotřeboval a jednání tak ztroskotalo. Čech nakonec přestoupil do londýnského Arsenalu a zbytek už znáte …

 

1, Jan Berger

Jediný český hráč, který dostal konkrétní nabídku Realu Madrid. “Real mi nabídl milion dolarů, když emigruju do Španělska (1983),” svěřil se v roce 2005. Jenže kvůli tehdejšímu režimu nemohl tento velmi talentovaný mladík kývnout na nabídku Pusinek a sen se tak rozplynul. “Nemá cenu nad tím polemizovat. Zůstala by tu moje rodina, bratři, sestry a bál jsem se, že by se komunisti mohli mstít. Nikdo nemohl tušit, že za pár let padne železná opona,” vyjádřil se Berger na podzim roku 2015.