2,5 miliardy za Aubameyanga? Ne, díky, odpálkovalo vedení BVB Wengera


6931


Ofenziva Arsenalu dnes klidně mohla vypadat takhle: Alexis, Ozil, Aubameyang. Stačila zdánlivá drobnost, a sice kdyby vedení Dortmundu přijalo lukrativní nabídko od Kanonýrů.

Manažer Arsenalu Wenger v létě nutně sháněl pořádného střelce, o kterého fandové prosí už léta. Vardy nevyšel, londýnský klub nakonec posílil nepříliš známý Španěl Perez.

GALERIE: 10 nejkrásnějších dresů Arsenalu. Řádili v nich Henry, Ljungberg i Bergkamp

Moc ale nescházelo a na Emirates Stadium dorazila skutečná megastar typu Henryho – gabonský snajpr Pierre-Emerick Aubameyang. “Arsenal učinil úžasnou nabídku, ale Dortmund odmítl,” píše anglický tisk.

Wenger prý před začátkem sezony nabízel německému celku 80 milionů liber, což je v přepočtu na koruny asi 2,5 miliardy. Ani taková částka Borussii neobměkčila, aby svou hvězdu pustila.

Proč byl Aubameyang jen na tribuně? Kouč Tuchel ho potrestal za…

Sám Aubameyang by ale možná s odchodem do Londýna nesouhlasil. V minulosti už totiž několikrát zopakoval, že slabost má především pro Real Madrid.

Pokud by k transferu přece jen došlo, africký útočník by se stal třetím nejdražším hráčem historie. Hned po Paulu Pogbovi a Garethu Baleovi.