Loni vyšel základku, teď chytá za Chelsea! Zázračný Polák Bulka má časem nahradit Courtoise


24604


Dlouhé ruce, dlouhé nohy. A bez “pár drobných” rovné dva metry. Co má být? Tenhle chlapík teprve loni vyšel základku, jmenuje se Marcin Bulka a už chytá za Chelsea.

Polská brankářská škola je světoznámá, jejím dalším produktem je šestnáctiletý teenager Marcin Bulka. Velký, silný a hlavně talentovaný. “Umí skvěle nohama, má přehled a obrovský dosah,” chválí ho polský tisk.

Že nešlo jen o prázdná slova, dokazuje smlouva, která mu přistála na stole. Ozvala se Chelsea. Odchovanec akademie Escola Varsovia už patří Blues. Skauty londýnského klubu uhranul.

“Britové Marcina sledovali několik měsíců. Že nakonec odešel do Chelsea, souvisí i s jeho přáním hrát v Anglii. Premier League je jeho sen,” poznamenal prezident a současně majitel akademie Escola Varsovia Wiesław Wilczynski.

V Chelsea si od Bulky slibují velké věci. Časem by prý mohl mezi tyčemi nahradit Belgičana Courtoise. Polák zatím bude trénovat s prvním týmem a pak ho nejspíš čeká hostování nebo přesun do juniorky.

Moc ale nechybělo a polská brankářská naděje mohla nabrat směr Španělsko, konkrétně Katalánsko. Akademie Escola totiž spolupracuje s Barcelonou, která měla o hráče velký zájem. Už pro něj byl dokonce připravený pokoj ve vyhlášené La Masii.

Bulka dal ale nakonec na poslední chvíli přednost Chelsea. “Přiznám se, že jsem myslel, že vyjde transfer do Barcelony, ale Chelsea ukázala větší odhodlání hráče získat,” vysvětlil Wilczynski.

Jestli Barca udělala chybu, to se dozvíme až za několik let. Podle reakcí na Polákovy výkony to ale vypadá, že ano. Velkou…

Akademie, kde nová posila Chelsea fotbalově vyrůstala