11 hráčů, žádný Španěl! Sevilla se stala prvním klubem v historii, který nastoupil bez domácích borců


6155


Francouz, Ital, Japonec… A co má být? Tohle je Sevilla. A Španěla byste v její sestavě hledali marně. Andaluský klub se zapsal do historie.

Hrát bez jediného domácího borce, to je v Premier League běžné, jenže ve španělské lize šlo ještě do sobotního podvečera o něco nemyslitelného. O zápis do historie La Ligy se postaral kouč Sevilly Sampaoli.

Šest národností ze tří kontinentů. V jeho základní jedenáctce v duelu na trávníku Eibaru nebyl jediný domácí fotbalista. “Bylo to vůbec poprvé v dějinách ligy, kdy v zahajovací sestavě fanoušci nenašli byť jediného španělského hráče,” píše deník Sport.

Na hřišti se naopak představilo hned kvarteto Argentinců (Mercado, Kranevitter, Correa a Vietto), tři Francouzi (Rami, Kolodziejczak a Ben Yedder), Ital (Sirigu), Portugalec (Carrico) a Japonec (Kiyotake).

5 nejmenších brankářů Evropy! Vydělávají miliony a měří jako Messi

Hostující fanoušci se ale přece jen španělských hráčů dočkali. V průběhu zápasu do hry naskočili tři z nich: Vitolo, Escudero a Iborra.

Jak ukázal konečný výsledek, nebyl to dobrý nápad. Sevilla uhrála jen plichtu 1:1, a to soupeř dohrával dokonce bez dvou vyloučených hráčů. “Chyběla nám větší agresivita před brankou,” posteskl si po zápase trenér Sampaoli, který Sevillu převzal před letošní sezonou.

https://www.youtube.com/watch?v=9vX9jOHJb2c