10 nejlepších hádek mezi Mourinhem a Wengerem! Tyhle hlášky baví celý internet

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

5698


V anglickém fotbale mají války slov dlouhou tradici. Protože trenéři tu mají asi nejsilnější pozici ze všech ostatních fotbalových zemí, nebojí se jít do slovního střetu s médii, rozhodčími i soupeři. Historie zná mnoho takovýchto hádek, v nichž obzvlášť vynikal legendární Alex Ferguson. Dnes však baví svojí nevraživostí především dvojice Wenger – Mourinho. Tato rivalita sahá už daleko do roku 2005, kdy Mourinho přišel na Ostrovy jako mladý arogantní kouč, který právě vyhrál Ligu mistrů, zatímco Wengerův Arsenal byl obávaný tým, který měl za sebou několik titulů. Mnoho se od té doby změnilo, ale rivalita a slovní přestřelky jsou opět na denním pořádku. Podívejte se na 10 nejzajímavějších výroků, které si Wenger s Mourinhem adresovali.

Wengerovi leží v žaludku nákupy Chelsea – rok 2005

Wenger: “Není moc týmu a obzvláště to platí pro Chelsea, které by vychovaly více domácích fotbalových talentů než my. Jakého Angličana vychovala Chelsea? Vidím jen jednoho – Johna Terryho.”

Tento výrok by se mohl Wengerovi hodně rychle vrátit, protože byly časy, kdy se i z Arsenalu stala spíše kolonie zahraničních hráčů. Wenger ale v té době narážel na masivní nákupy Romana Abramoviče, který přiváděj jednu zahraniční hvězdu za druhou.